0 850 802 22 02     0 537 419 54 07     info@anneburaya.com

İade, Değişim, İptal

 
İADE 
 
Hangi ürünleri iade edebilirim? 
Ürün size teslim edildikten 7 gün içerisinde ürün iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Kargo ücreti AnneBuraya tarafından karşılanmaktadır :) İade etmek istediğiniz ürünleri Mng ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir.
 
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. Hijyen kuralları gereğince, tüm anne ve bebek iç çamaşırlarında değişiklik yapılamamaktadır.
 
 
İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir. 
 
İadeler kesinlikle orijinal kutu ve/veya ambalajı ve faturanin aslı (tüm nüshaları dahil) ile birlikte yapılmalıdır. Kendinize bir nüshasını almak isterseniz, fotokopisini çekmenizi öneririz.
 
İade işlemini tamamlayabilmemiz için ürünün faturasının tüm nüshaları ile iade nedeninizi açıklayan notu, faturanın arka kısmında yer alan “İADE FORMU” kısmına yazmanız gerekmektedir. Aksi durumda talebiniz işleme geç alınır.
 
Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
Ürünle birlikte hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 
İade edilmek istenen ürünlerin orijinal kutuları açılmamalı ve iade edilirken orijinal kutularının üzerine yazı yazılmamalı, bant gibi şeyler yapıştırılmamalıdır.Yeniden satılabilir değerini yitirmemelidir.
 
Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan veya niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
 
 

İade alınamaz ürünler:  

Hijyen İçerikli Ürünler

Emzirme Ürünleri

İç Çamaşırları

Göğüs Pompaları

Mayolar

Kişiselleştirilmiş Ürünler

 
 
Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım? 
Ürününüzün iadesi için ürünün size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde Mng Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir.
 
Ürünlerin iade alınabilmeleri için ambalajının açılmamış, kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir. Ürününüz depomuza ulaştıktan sonra gerekli kontroller yapılır, tedarikçi firmaların gerekli test süreçlerini tamamlaması sonrasında paranız 2-3 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir. Ancak İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.
 
Siparişinizde kullandığınız Anneburaya puanlarınız iadeniz esnasında tekrara hesabınıza yüklenir.
 
İade işlemini tamamlayabilmemiz için ürünün faturasının tüm nüshaları ile iade nedeninizi açıklayan notu, faturanızın arkasına yazmanız gerekmektedir. Arka kısmında yer alan “İADE FORMU” kısmına yazmanız gerekmektedir. Aksi durumda talebiniz işleme geç alınır. 
  
 
Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim? 
Ayıplı, kusurlu ürün iadelerinde kargo ücreti Anneburaya tarafından karşılanır. İade ürünleri Mng Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir.  
 
Aşağıdaki linkten size en yakın kargo şubelerini öğrenebilirsiniz:  www.mngkargo.com.tr
  
 
Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim? 
Ürününüz Anneburaya tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, orijinal fatura nüshaları kontrol edilerek, yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kapsamında, sistemimizde kayıtlı olan e-mail adresinize iade işlemlerinin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilir.  
 
İade işleminizin onaylanması halinde: İade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2-3 iş günü içinde “ürün bedeli” ilgili hesabınıza geri ödenir ya da hediye puan olarak üyelik hesabınıza bedel tutarı yüklenir.  Ancak İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.
 
[*] İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.
  
 
İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?  
Gönderdiğiniz ürün/ürünler, iade işleminin onaylanmasından sonraki ilk iş gününde, tercihinize bağlı olarak ilgili hesabınıza ödeme şeklinizle ya da tercihinize bağlı olarak para/puan iadesi olarak yapılır. 
 
Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında, kayıtlı olan e-mail adresinize mail gönderilir.
Kredi kartına iadeyi seçmeniz halinde, iade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.   

Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz hesaba para transfer edilmesi ise; e-mail ile bize Iban no, hesap adı, hesap kodu ve şube adını detaylı ve eksiksiz bildirmelisiniz. Bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız 2-3 iş günü içerisinde geri ödenir. Ancak İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

 Eğer tercihiniz “Anneburaya Puanı” ise, üyelik hesabınıza bir sonraki alışverişlerinizde kullanılmak üzere puan yüklemesi işlemi yapılır.

 
 
 
İPTAL 
 
Siparişimi iptal ettirmek istiyorum 
Tüm iade bildirimlerini destek@anneburaya.com adresimize yapabilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürünün iptal işlemlerinin yapılabilmesi için kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.
 
Anneburaya’in ana sayfasında yer alan “Bize Ulaşın” sayfasından sipariş numaranızla birlikte iptal nedeninizi bildiren mesajınızı tarafımıza iletmeniz yeterli olacaktır.
 
 
İptal ettiğim ya da iptal olan siparişimin iadesi ne zaman yapılır?  
İptal işleminiz tarafımızdan işleme alınıp, gerçekleştirildiğinde; kayıtlı olan e-mail adresinize sistem tarafından bilgilendirme maili gönderilir.
 
Ödeme şekli olarak “Kredi Kartı”nı tercih ettinizse ve iade şekli olarak “Kredi Kartına İade” ise; ödemeniz online olarak 2-3 iş günü içerisinde ilgili hesabınıza yapılır ve tarafınıza e-mail ile bilgi verilir.
 
İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Taksitli işlemlerinizin iadesi, bankanın prosedürü gereğince kaç taksitli olarak yaptıysanız, aylık olarak taksit tutarı kadar kullanılabilir limitinize yansır.
  
 
Ödeme şekli olarak “Havale/EFT” yi seçmişseniz ve tercihiniz “Hesaba Para İadesi” ise;

Alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını

Banka hesap adını

Banka şube kodunu

Bankanın ismini

IBAN numaranızı, detaylıca tarafımıza e-mail adresimizden iletmeniz yeterli olacaktır. İlgili tutar 2-3 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir. Ancak İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir. 

Tercihiniz “Anneburaya Puanı” olarak hesabınıza ilgili tutarın Anneburaya Puanı olarak yansıması ise, e-mail adresinden bize bilgi verebilirsiniz. İptal işlemlerinde ödemeler için bilgilendirme, e-mail adresinize gönderilir.
 
 
 
HASARLI ÜRÜN 
 
Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?  
Tutanak tutturulmadan bildirilen hasarlı ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır. Ürünü teslim alırken, kargo görevlisinin yanında açarak kontrol etmelisiniz.
 
Teslim aldığınız üründe ‘hasar’ varsa ya da ambalajı ‘deforme’ ise, görevliye ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ tutturmalısınız. Ürününüz yetkili servis tarafından kuruluyorsa, kurulum aşamasında mutlaka ‘Yetkili Servis Hasar Raporu’ düzenlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmemektedir.
  
 
Ürünü kargodan teslim alırken ne yapmam gerek?  
Teslimat esnasında ürünü kargodan teslim alırken, mutlaka görevlinin yanında gerekli kontrolleri yapmanızı ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz.
 
İlgili ürün/ürünlerde hasar tespit etmeniz halinde, kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi ve bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz.
 
Kargo tarafından ürünün hasarlı olduğuna dair Anneburaya’yabilgilendirme yapılmasının ardından; ürün/ürünlerle ilgili süreçler başlatılacak ve yenisi ile değişim gerçekleşip, en kısa zaman içerisinde yeni ürün/ürünleriniz adresinize teslim edilmek üzere gönderilecektir.
  
 
Ürünün hasarlı olduğunu kargo teslimatından sonra fark ettim, ne yapmalıyım?  
Ürünleri teslim alırken, mutlaka görevlinin yanında paketi açıp, kontrolleri yapmanız gerekmektedir. Hasar durumunda, “Kargo Tespit Tutanağı” tutturarak, paketi teslim almayarak, bize geri göndermelisiniz. Gerekli incelemeler sonrasında çok kısa zaman içerisinde hasarsız ürünleriniz kargo ile yeniden adresinize teslim gönderilir.
 
Hasar durumunda, “Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim aldığınız ürünlerdeki hasardan dolayı sorumlu olmamaktayız.Bu tarz durumda, gün içerisinde teslimatı gerçekleştiren kargo şubesine ulaşarak, durumu anlatıp, destek istemenizi öneririz.
 
 
 
DEĞİŞİM 
 
Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?  
Satın aldığınız ürünlerin “renk/beden/model” nedeniyle veya sitedeki başka bir ürün ile değişimi yapılabilmektedir. Bunun için size ulaşan tüm fatura nüshalarının eksiksiz olarak tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Aksi durumda değişim talebiniz değerlendirilmeye alınmayacaktır.
  
 
Kargosu Çıkmadan Yapılan Değişimler:
Henüz siparişiniz kargoya verilmemiş ise, ürün ya da ürünlerinizden birkaçında değişim yapmak isterseniz, ilgili siparişiniz komple iptal edilir. Ödemeniz size iade olmadan ve yeni bir ödeme talep edilmeden yeni siparişiniz oluşturulur. 
 
Oluşturulan yeni siparişinizde size iade etmemiz gereken fiyat farkı durumu oluşmuşsa, belirteceğiniz detaylı banka hesap bilgilerine havale/EFT yapılır.
 
Ödemeniz kredi kartı ile yapılmışsa, aradaki fiyat farkı ilgili hesabınıza iade edilir. Eğer aradaki fiyat farkını sizin ödemeniz gerekirse; bu tutarı havale/EFT ile ödeyebilirsiniz.
 
Ödeme tercihiniz kredi kartı olursa; telefon yolu ile kart bilgileriniz sizden alınır ve o an bankanın sanal POS’undan mail order yöntemi ile aradaki fiyat farkı kartınızdan tahsil edilir.
 
Ancak bu tarz işlemlerde ürün kargo bedeli size ait olmaktadır ve siparişiniz iptal edilip, size telefonla ulaşılarak yeni bir sipariş vermeniz sağlanır.
 
  
Kargosu Çıktıktan Sonra Yapılan Değişimler: 
Kargonuz size ulaştıktan sonra değişiklik yapmak istemeniz halinde, taşıma bedeli size ait olmak koşulu ile, faturanın arka yüzünde bulunan “İade Formu” kısmını eksiksiz doldurarak ürünleri bize iletebilirsiniz.
 
Tarafımıza teslim olan siparişiniz ya da ürün/ürünleriniz iade alınır; tercihiniz doğrultusunda bedeli iade edilerek yeni sipariş vermeniz sağlanır. Bedelin iade olmaması halinde ise; manuel bir sipariş tarafımızdan oluşturulur ve ürün kargo ile size gönderilir.
 
 
 
ARIZA 
 
Yeni aldığım ürün arızalı, ne yapmalıyım? 
Ürününüzle ilgili yaşadığınız arıza sorunları için, ürünün elinize geçmesinden ve arızanın tespitinden hemen sonra bizimle iletişime geçebilirsiniz. 30 gün sonrasında oluşan arıza durumlarında ise, ürüne ait teknik servislerle iletişime geçerek, durum hakkında destek alabilirsiniz. 
  
Talebinizin hemen ardından Anneburaya tarafından ürün teslim alınır ve ambalajı ile aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere Yetkili Servis’e gönderilir.
 
Ürünün yetkili servis tarafından teslim alınmasından itibaren 2-3 iş günü içinde, ilgili birimin vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürünün arızalı/kusurlu bulunması durumunda ürün için yetkili servisin öngördüğü: 
  

Yeni ürün ile değişim

Arızasının giderilmesi, prosedürleri uygulanır.

  
Fakat üründeki arıza ya da kusur “kullanıcı hatası” olarak tespit edilirse; masrafları karşılamanız halinde sorun giderilir ya da ürün kargo bedeli size ait olmak koşulu ile geri gönderilir.
 
Bunun yanı sıra, arıza sürecinin daha kısa olması için, ürünle beraber gelen kullanma kılavuzu ve garanti belgesinin üzerinde yer alan teknik servislere başvurarak, sorununuzun çok daha kısa zamanda halledilmesini sağlayabilirsiniz.